Urodziłam się w Gdańsku w 1968 roku. Talenty artystyczne i miłość do pięknych przedmiotów rozwijały się we mnie od dziecka. W 1989 roku, po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni -Orłowie, kierunek fotografia artystyczna rozpoczęłam studia na wydziale rzezby ASP w Gdańsku.
W 1994 roku z rąk prof. S Radwańskiego odebrałam dyplom ukończenia tego wydziału ze specjalizacją rekonstrukcja i konserwacja rzezby kamiennej.
W 2015 roku zostałam Laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska.
Od 2016  roku posiadam dyplom  ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie, kierunek terapia zajęciowa

Przez wiele lat współpracowałam z zespołami konserwatorskimi w Gdańsku i Elblągu, realizowałam rzezbiarskie projekty dla kościołów w tym Archikatedry w Oliwie oraz klientów indywidualnych np Uniwersytet Gdański.
Od 2008 roku mieszkam na wyspie Sobieszewskiej i w PRACOWNI SZTUK PIĘKNYCH TOTO prowadzę warsztaty ceramiki, udzielam lekcji rysunku i malarstwa,odbywają się tam plenery artystyczne.
Aranżacja wnętrz stała się moim zajęciem niejako bezwiednie,gdyż tworzenie ceramiki artystycznej i użytkowej niosło potrzebę umieszczania jej w odpowiednich wnętrzach.
W tzw między czasie wykonuję swoje prace rzezbiarskie i ceramiczne,które prezentuje na licznych wystawach.

Od 4 lat pracuję też w Gdyni prowadząc grupę malarską ,Połączone Pasją,która skupia 22 osoby w wieku 50 +, zdobywające i pogłębiające  wiedzę sztuce i swoich talentach.

Previous Post